A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI TEMEL EĞİTİM PROGRAMI

A sınıfı iş güvenliği uzmanı kimdir? 

Çalışma Bakanlığınca yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından, A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi alan ve eğitimin sonunda bakanlıkça yapılan veya yaptırılacak olan A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olan kişilerdir. Reform Akademi İstanbul iş güvenliği ve uzmanlığı eğitimi yetkili kurumu olarak A sınıfı iş güvenliği ve uzmanlığı eğitimlerimiz uzman eğiticilerimiz tarafından ve güncel ders notlarıyla verilmektedir.

A sınıfı iş güvenliği uzmanı nerelerde çalışır? 

İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk Ve Eğitimleri Hakkında Yönetmeliğe göre A sınıfı iş güvenliği uzmanları bütün tehlike sınıflarında yer alan işyerlerinde çalışabilirler. 

Kimler A sınıfı iş güvenliği uzmanı olabilir? 

B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az dört yıl(1460) fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesiyle belgeleyen ve A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olan kişiler A sınıfı iş güvenliği uzmanı olabilirler. 

A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı kursu ne kadar sürer? 

A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi, 90 saati örgün, 90 saati uzaktan ve 40 saati uygulamalı eğitim olmak üzere toplam 220 saatten oluşmaktadır. 

A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı kursuna kayıt olmak için gerekli evraklar nelerdir? 

• Önlü arkalı diploma fotokopisi veya e-devletten alınan e-mezun belgesi 
• Nüfus cüzdanı fotokopisi 
• B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az dört yıl(1460 gün) fiilen görev yapıldığını gösteren belge 

İstanbul A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı kurs ücretleri nedir? 

İstanbul iş güvenliği uzmanlığı eğitimi yetkili eğitim kurumu Reform Akademi olarak Kursiyerlerimize ihtiyaçları doğrultusunda birbirinden farklı avantajlı eğitim paketleri sunmaktayız. Ücret bilgisi için lütfen kurumumuzla irtibata geçiniz. 

A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı kursunda hangi dersler veriliyor?‌ 

© 2019 Reform Akademi İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Merkezi