HABERLER

18 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak 2019-İSG Mayıs dönemi sınav duyurusu – 22.01.2019

E-DEVLETE GEÇİŞ SEBEBİYLE 2019-İSG MAYIS DÖNEMİ SINAV BAŞVURULARI İSG-KATİP ÜZERİNDEN ALINACAKTIR. ADAYLARIN BAŞVURU OLUŞTURMADAN ÖNCE İŞBU DUYURUYU VE BAŞVURU REHBERİNİ DİKKATLE İNCELEMELERİ ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR. ADAYLAR E-DEVLET KAPISI KİMLİK DOĞRULAMA SİSTEMİNİ KULLANARAK İSG-KATİP’E “SORGULAMA&BAŞVURU” SEKMESİNDEN GİRİŞ YAPIP “SINAV BAŞVURUSU” KISMINDAN BAŞVURULARINI ELEKTRONİK ORTAMDA TAMAMLAYACAKTIR. BAŞVURUNUN TAKİBİ YİNE AYNI EKRANDAN YAPILACAK OLUP BAKANLIĞA HERHANGİ BİR EVRAK GÖNDERİLMESİNE GEREK YOKTUR. 

1-Yapılacak sınavla ilgili “Sınav Uygulama Duyurusu” daha sonra https://birim.ailevecalisma.gov.tr/isggm/announcements/ adresinde ilan edilecektir.

YENİ EĞİTİMLE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI-İŞYERİ HEKİMLİĞİ SINAV TÜRÜNE KATILACAKLAR

2-İlk defa eğitim alarak anılan sınava katılacak iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi adayları için önemli tarihler aşağıdaki tabloda yer almaktadır. 24 MART 2019 tarihinden sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar 18 MAYIS 2019 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir.

 

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI-İŞYERİ HEKİMLİĞİ TEMEL EĞİTİMİ İÇİN TARİHLER 

Eğitim Kurumlarının Program Giriş Tarihi – En Geç 14 Şubat 2019 Saat 23:59 

Eğitim Programı Başlangıç Tarihi – En Geç 18 Şubat 2019 

Teorik Eğitim (Uzaktan ve Örgün Eğitim) Bitiş Tarihi – En Geç 19 Mart 2019 

Uygulamalı Eğitim Bitiş Tarihi (Staj Yerinin Bildirilmesi ve Taraflarca Onaylanması Dahil) – En Geç 24 Mart 2019 Saat 23:59

 

Program Bitiş Tarihi (Uzaktan, Örgün ve Uygulamalı Eğitimin Onaylanması Dahil) – En Geç 24 Mart 2019 Saat 23:59

Uygulamalı eğitimin tamamlanması için staj yapılan işyerinin İSG-KATİP üzerinden bildirilmiş ve ilgili İSG profesyoneli ile staj yapılan işyerinin e-bildirge kullanıcısı tarafından en geç 24 MART 2019 saat 23:59’a kadar onaylanmış olması gerekmektedir. 

Fiili çalışma süresine istinaden (B) ve (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi alacak adayların fiili çalışma sürelerinin ispatı için 22 OCAK 2019 tarihinde Genel Müdürlüğümüz internet sitesinde yayınlanmış olan Duyuruda belirtilen evraklarla eğitim programına başvurmaları gerekmektedir.

Adaylar İSG-KATİP’te yer alan “Sorgulama&Başvuru” sekmesine tıklayarak “Kişi Kartı”ndan katıldıkları eğitim programına ilişkin detayları (devamsızlık durumlarını, uygulamalı eğitimlerinin onaylanıp onaylanmadığını…vb.) görüntüleyebileceklerdir. Sistemin kullanımı ile ilgili rehber için Tıklayınız.

Eğitimini başarıyla tamamlayan adayların bilgileri (devamsızlık süresini aşmayan ve uygulamalı eğitimi belirtilen tarihe kadar onaylananlar) İSG-KATİP’ten otomatik olarak çekilerek ÖSYM’ye bildirilecek olup bu adayların HERHANGİ BİR BAŞVURU OLUŞTURMASINA VEYA EVRAK GÖNDERMESİNE GEREK BULUNMAMAKTADIR. 

YENİ EĞİTİMLE DİĞER SAĞLIK PERSONELİ SINAV TÜRÜNE KATILACAKLAR

3-İlk defa eğitim alarak anılan sınava katılacak diğer sağlık personeli adayları için önemli tarihler aşağıdaki tabloda yer almaktadır. 24 MART 2019 tarihinden sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar 18 MAYIS 2019 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir.

 

DİĞER SAĞLIK PERSONELİ TEMEL EĞİTİMİ İÇİN TARİHLER 

Eğitim Kurumlarının Program Giriş Tarihi – En Geç 5 Mart 2019 Saat 23:59 

Eğitim Programı Başlangıç Tarihi – En Geç 9 Mart 2019 

Program Bitiş Tarihi (Uzaktan ve Örgün Eğitim) – En Geç 24 Mart 2019 Saat 23:59

Adaylar İSG-KATİP’te yer alan “Sorgulama&Başvuru” sekmesine tıklayarak “Kişi Kartı”ndan eğitim programına ilişkin detayları (devamsızlık durumlarını vb.) görüntüleyebileceklerdir. Sistemin kullanımı ile ilgili rehber için Tıklayınız.

Eğitimini başarıyla tamamlayan adayların bilgileri (devamsızlık süresini aşmayan) İSGKATİP’ten otomatik olarak çekilerek ÖSYM’ye bildirilecek olup bu adayların HERHANGİ BİR BAŞVURU OLUŞTURMASINA VEYA EVRAK GÖNDERMESİNE GEREK BULUNMAMAKTADIR.

 

DAHA ÖNCE SINAVA KATILARAK BAŞARISIZ OLAN ADAYLAR

4-Daha önce sınava katılarak başarısız olan adayların öncelikle İSG-KATİP’e “Sorgulama&Başvuru” sekmesinden girip başvurulacak sınav grubunu seçmeleri ve “Sınav Başvurusu” butonuna tıklayarak durumlarını kontrol etmeleri gerekmektedir. İlgili ekranda incelenmiş ve “UYGUN” görülmüş bir başvurusu bulunan adayların isimleri ÖSYM’ye bildirilecek olup bu adayların HERHANGİ BİR BAŞVURU OLUŞTURMASINA VEYA EVRAK GÖNDERMESİNE GEREK BULUNMAMAKTADIR.

İlgili ekranda bulunan başvuruda eksik evrak olması halinde bahse konu eksikliklerin adaylarca en geç 24 MART 2019 saat 23:59’a kadar sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Anılan tarih ve saatten sonra başvuru yapan/eksik evrak tamamlayan adayların başvuruları ancak bir sonraki sınav dönemi için dikkate alınacak olup mağduriyet oluşmaması için adayların son başvuru tarihinden önce işlemlerini tamamlamaları önem arz etmektedir.

Yüklenen evraklar incelenerek aynı ekrandan adaylara durumu hakkında geribildirim yapılacaktır. İnceleme durumu “UYGUN” olan adayların isimleri ÖSYM’ye bildirilecektir. Sisteme evrakların nasıl yüklenebileceği ve durumun nasıl takip edilebileceğine ilişkin rehber için Tıklayınız.

DOĞRUDAN İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI-İŞYERİ HEKİMLİĞİ SINAV TÜRÜNE KATILACAKLAR

5-İlgili mevzuat kapsamında, yetkilendirilmiş eğitim kurumlarından eğitim almadan doğrudan sınava katılma hakkı olan adayların (üniversitelerin iş sağlığı ve güvenliği lisans programını tamamlayanlar, iş sağlığı veya iş sağlığı ve güvenliği bilim uzmanı unvanına sahip olan hekimler, iş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği programında yüksek lisans yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlar, Genel Müdürlük ve bağlı birimlerinde çalışanlar ile iş müfettişleri) İSG-KATİP’e “Sorgulama&Başvuru” sekmesinden girip başvurulacak sınav grubunu seçmeleri ve “Sınav Başvurusu” butonuna tıklayarak başvuru oluşturmaları gerekmektedir. Oluşturulan başvuruların doğru kategoriden seçilmesi ve istenilen evrakların eksiksiz yüklenmesi önem arz etmektedir. Oluşturulan başvurulara evrak yüklenmemesi halinde başvuru 48 saat sonra sistemden otomatik olarak silinmektedir. Her kategori özelinde istenilen evraklar sistemde belirtilmiş olup inceleme durumu da yine aynı ekrandan adaylar tarafından takip edilebilecektir.

İş güvenliği uzmanlığı ve işyeri hekimliği sınav türüne doğrudan katılacak adaylar için son evrak yükleme tarihi en geç 24 MART 2019 saat 23:59’dur. Yüklenen evraklar incelenerek aynı ekrandan adaylara durumu hakkında geribildirim yapılacaktır. Anılan tarih ve saatten sonra başvuru yapan/eksik evrak tamamlayan adayların başvuruları ancak bir sonraki sınav dönemi için dikkate alınacak olup mağduriyet oluşmaması için adayların son başvuru tarihinden önce işlemlerini tamamlamaları önem arz etmektedir. İnceleme durumu “UYGUN” olan adayların isimleri ÖSYM’ye bildirilecektir. Sisteme evrakların nasıl yüklenebileceği ve durumun nasıl takip edilebileceğine ilişkin rehber için Tıklayınız.

Dilekçe örnekleri aşağıda yer almakta olup ilgili dilekçeler doldurulup imzalandıktan sonra taranarak sisteme yüklenmelidir( dilekçe örnekleri için İSG katip’i ziyaret ediniz):

  •  Doğrudan (C) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Türüne Katılacaklar 

  • Yüksek Lisans ile Doğrudan (B) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Türüne Katılacaklar

  •  Doğrudan İşyeri Hekimliği Sınav Türüne Katılacaklar

  • Genel Müdürlük ve Bağlı Birimlerinde Çalışanlar ile İş Müfettişleri

 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE UYGUN GÖRÜLEREK ÖSYM’YE BİLDİRİLEN ADAYLARIN 18 MAYIS 2019 TARİHİNDE YAPILACAK SINAVA GİREBİLMELERİ İÇİN “SINAV UYGULAMA DUYURUSU”NDA BELİRTİLECEK TARİHLER ARASINDA ÖSYM BAŞVURU MERKEZLERİ ARACILIĞI İLE SINAV GİRİŞ BAŞVURULARINI YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

KAYNAK: https://isgkatip.ailevecalisma.gov.tr

2018 – İSG (2. Dönem) Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı – 10.01.2019

Sınavda vermiş olduğunuz cevaplar ve soruların doğru cevapları https://ais.osym.gov.tr/ adresinden 10 Ocak 2019 tarihinde saat 14:00’den itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır. 

Kaynak: https://www.osym.gov.tr/

2018-İSG (2. Dönem) Sınav Sonuçları Açıklandı – 10.01.2019

 

Sınav sonuçlarınıza https://sonuc.osym.gov.tr adresinden TC kimlik numaranız ve şifreniz ile ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak: https://www.osym.gov.tr/

2019 İSG 1.Dönem sınav tarihi belli oldu – 08.01.2019

Yayımlanan tarihlere göre;

Sınava başvuru tarihi: 04.04.2019 – 11.04.2019

Geç başvuru tarihi: 18.04.2019

Sınav tarihi: 18.05.2019

Sonuç tarihi: 19.06.2019

şeklindedir.

https://www.osym.gov.tr/TR,8797/takvim.html

Kaynak: https://www.osym.gov.tr/

 

Yapı işlerinde iş sağlığı ve güvenliği yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik – 31.12.2018

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/12/20181231M4-4.htm

 

Reform Akademi yeni internet sitesinde… – 23.12.2018

Reform Akademi olarak kursiyerlerimize daha kaliteli ve hızlı hizmet verebilmek adına yeni internet sitemize taşınmış bulunmaktayız…

Aralık 2018 İ.S.G sınavı temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı – 18.12.2018

2018-İSG 2. Dönem Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı

15 Aralık 2018 tarihinde uygulanan 2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 2. Dönem Sınavının (2018-İSG 2. Dönem) Temel Soru Kitapçıklarına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 18 Aralık 2018 tarihinde saat 16.45’ten itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabilir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.

2018-İSG 2. Dönem Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarları (% 10) aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.

B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI TESTİ: 19. Soru

2018-İSG 2.Dönem Sınavındaki diğer testlerde, yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayan sorular (% 10) testlerde bulunmamaktadır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

KAYNAK: https://www.osym.gov.tr/

Tüm kursiyerlerimize İ.S.G sınavında başarılar dileriz – 14.12.2018

 

Reform Akademi olarak tüm kursiyerlerimize yarın yapılacak olan İ.S.G sınavında başarılar dileriz.

Aralık 2018 sınavına yönelik yüz yüze ve online hazırlık kamplarımıza ilginiz için teşekkür ederiz – 14.12.2018

A‌ralık 2018 sınavına yönelik sınava hazırlık kamplarını 13.12.2018 tarihi itibariyle bitirmiş bulunuyoruz. Hazırlık kamplarımız iki aşamada yüz yüze ve online olarak tamamlanmıştır. Reform Akademi olarak kamplarımıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür eder, 15.12.2018 tarihinde yapılacak olan İ.S.G sınavında tüm kursiyerlerimize başarılar dileriz.

Aralık 2018 İ.S.G sınavı sınava giriş belgeleri açıklandı – 05.12.2018

2018-İSG 2. Dönem: Sınava Giriş Belgeleri Açıklandı

15 Aralık 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 2. Dönem Sınavı (2018-İSG 2. Dönem) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 05 Aralık 2018 tarihinde saat 14.00’den itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

DİKKAT!

15 Aralık 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018-İSG 2. Dönem Sınavı için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Adaylar, fotoğrafsız nüfus cüzdanı ile sınava kesinlikle alınmayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 

KAYNAK: https://www.osym.gov.tr/

Aralık 2018 İ.S.G sınavına yönelik sınava hazırlık kamp kayıtlarımız başlamıştır – 20.11.2018

Aralık 2018 İ.S.G sınavına yönelik sınava hazırlık kamp tarihlerimiz belli olmuştur.

A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı,
B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı,
C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı,
İşyeri hekimliği,
Diğer sağlık personeli

İ.S.G sınavı için Ö.S.Y.M’ye geç başvuru fırsatı – 16.11.2018

İSG SINAVI İÇİN ÖSYM’YE GEÇ BAŞVURU FIRSATI

İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği ve Diğer Sağlık Personeli adaylarına yönelik, ÖSYM tarafından düzenlenen 2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı için 20 Ekim 2018 tarihi saat 23:59’a kadar Genel Müdürlüğe başvurarak uygun olarak değerlendirilen, ancak 31 Ekim – 7 Kasım 2018 tarihleri arasında ÖSYM’ye başvurularını yapamayan adaylar için bir kez daha başvuru fırsatı doğdu.

2. Dönem İSG Sınavı için geç başvuru imkânı adaylara sadece 21 Kasım tarihinde bir günlüğüne tanınacaktır. Bu nedenle ismi Genel Müdürlüğümüzce ÖSYM’ye bildirilmesine rağmen çeşitli sebepler nedeniyle  sınav başvurusunda bulunamayan adayları yakından ilgilendiren geç başvuru süreci ÖSYM tarafından başlatılacak olup adayların süreci dikkatlice takip etmeleri gerekmektedir.

ÖSYM’nin yayınladığı kılavuzda yer alan bilgilere göre; 2. Dönem İSG Sınavı geç başvuruları 21.11.2018 tarihinde saat 23:59’a kadar yapılabilecektir. Yani başvurular aynı gün gece yarısı son bulacaktır. Geç başvurucu ücreti 300 TL olarak belirlenmiş olup, başvuru yapacak adayların sınav ücretini aynı gün ödemeleri gerekmektedir.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Sınava başvuru işleminizi kılavuzda belirtildiği şekilde yaparak sınav ücretini yatırınız. Başvuru bilgilerinizi, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru süresi içinde kontrol ediniz. Aday başvuru kayıt bilgilerinizin dökümünü edinerek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklayınız.

Başvuru bilgilerinizin ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine girilmiş olması başvuru için yeterli değildir. Sınav ücretini süresi içinde yatırmadığınız takdirde başvurunuz tamamlanmamış olacağından sisteme girilmiş olan başvuru bilgileriniz geçersiz sayılacak, işleme alınmayacaktır.

KAYNAK: https://isgkatip.ailevecalisma.gov.tr

 

 

15 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan İSG sınavı sınav uygulama duyurusu – 31.10.2018

15 Aralık 2018 tarihinde yapılacak 2018-İSG 2. Dönem Sınavı Sınav Uygulama Duyurusu için tıklayınız.

KAYNAK: https://www.osym.gov.tr/

15 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan İSG sınavı için evrak yükleme tarihinin uzatılması – 16.10.2018

Bilindiği üzere 25.06.2018 tarihinde yayınlanan 15 Aralık 2018 tarihinde yapılacak 2018-İSG Aralık Dönemi Sınav Duyurusunda;

Anılan sınava doğrudan katılacaklar (Doğrudan İşyeri Hekimliği Sınav Türüne Katılacaklar, Yüksek Lisans ile Doğrudan (B) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Türüne Katılacaklar, Genel Müdürlük ve Bağlı Birimlerinde Çalışanlar ile İş Müfettişleri) ile 27 Temmuz 2015 tarihinden önce başlayan eğitim programlarına kaydolmuş ve tamamlamış olan adaylardan eksik evrakı bulunanlar için İSG-KATİP’e son evrak yükleme tarihi olarak 15 EKİM 2018 tarihi saat 23:59 olarak belirlenmişti.

Söz konusu sınava katılmak için İSG-KATİP üzerinden belirtilen tarih ve saate kadar evrak yüklemede adayların başarılı olamamasından dolayı Genel Müdürlükçe son evrak yükleme tarihi 20 EKİM 2018 tarihi saat 23:59’a kadar uzatılması uygun görülmüştür. Yapılacak olan başvuruda adayların sıkıntı yaşamaması için 25 Haziran 2018 tarihli “SINAV VE BELGELENDİRME İŞLEMLERİ HAKKINDA/İSG-KATİP REVİZYONU” başlıklı duyuruda yer alan Başvuru Rehberinin dikkate alınması önem arz etmektedir. Anılan tarih ve saatten sonra başvuru yapan adayların başvuruları ancak bir sonraki sınav dönemi için dikkate alınacak olup mağduriyet oluşmaması için adayların son başvuru tarihinden önce işlemlerini tamamlamaları önem arz etmektedir.

 

KAYNAK: https://isgkatip.ailevecalisma.gov.tr

 

 

 

İSG Eğitmen: Dijital Sınava Hazırlık Seti piyasaya çıkmıştır – 10.10.2018

Dijital sınava hazırlık seti olan İSG Eğitmen piyasaya çıkmıştır. A-B-C sınıfları iş güvenliği uzmanlığı, işyeri hekimliği ve diğer sağlık personeli sınavlarına girecek olan adaylar başka hiçbir kaynağa ihtiyaç duymadan bu setten sınava hazırlanabilirler. Setin içerisinde;

  • Tüm konu özetleri ve ilgili mevzuatlar,

  • Konuları bireysel alana kaydetme,

  • Ö.S.Y.M formatında 1000’den fazla özgün soru,

  • Ö.S.Y.M soru dağılımına göre sınırsız deneme sınavı,

  • Deneme sınavlarının ayrıntılı sonuçları,

  • Cep telefonundan, tabletten ve web tarayıcılarından erişim imkanı

Daha fazla bilgi almak için www.isgegitmen.com adresini ziyaret edebilir veya kurumumuzla irtibata geçebilirsiniz.

15 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan İSG sınavı için program giriş tarihlerinin uzatılması(Diğer Sağlık Personeli sınavı) – 27.09.2018

Bilindiği üzere 25.06.2018 tarihinde yayınlanan 15 Aralık 2018 tarihinde yapılacak 2018-İSG Aralık Dönemi Sınav Duyurusunda;

 

Yeni Eğitimle Diğer Sağlık Personeli Sınav Türüne Katılacaklar için Eğitim Kurumlarının program girişlerini en geç 26 EYLÜL 2018 tarihinde saat 23:59’a kadar hatasız şekilde yapmış olmaları gerektiği belirtilmişti. Ancak ilgili tarihte sistemsel olarak yaşanan problemden ötürü sürenin uzatılmasına karar verildiğinden Eğitim Kurumlarının program girişlerini, en geç 01 EKİM 2018 tarihinde saat 23:59’a kadar hatasız şekilde yapmış olmaları gerekmektedir.

 

KAYNAK: https://isgkatip.ailevecalisma.gov.tr

Aralık 2018 İ.S.G sınavına yönelik eğitimlerde kayıt olmak için son 1 hafta(diğer sağlık personeli) – 20.09.2018

Bakanlığın belirlediği tarihe göre Diğer Sağlık Personeli eğitimlerinde kayıt olmak için son bir hafta içerisindeyiz. Aralık 2018 sınavına girmek isteyen kursiyer adaylarımızın bu sınava girebilmeleri için son kayıt tarihi 26.09.2018’dir.

 

 

15 Aralık 2018 tarihinde yapılacak olan İSG sınavı için program giriş tarihlerinin uzatılması(İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği sınavları) – 11.09.2018

Bilindiği üzere 25.06.2018 tarihinde yayınlanan 15 Aralık 2018 tarihinde yapılacak 2018-İSG Aralık Dönemi Sınav Duyurusunda;

Yeni Eğitimle A, B veya C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı-İşyeri Hekimliği Sınav Türüne Katılacaklar için Eğitim Kurumlarının program girişlerini en geç 07 EYLÜL 2018 tarihinde saat 23:59’a kadar hatasız şekilde yapmış olmaları gerektiği belirtilmiştir. İlgili tarihte sistemsel olarak yaşanan ve program girişlerine imkan vermeyen problemden ötürü sürenin uzatılmasına karar verildiğinden 25.06.2018 tarihli duyurunun 2. Maddesi aşağıda belirtildiği gibi değiştirilmiş olup DİĞER MADDELERDE HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK BULUNMAMAKTADIR.

Yeni Eğitimle A, B veya C İş Güvenliği Uzmanlığı-İşyeri Hekimliği Sınav Türüne Katılacaklar

2- 2018-İSG ARALIK DÖNEMİ sınavına; Genel Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilk defa girecek olan İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı adaylarının eğitimlerinin uzaktan eğitim, örgün eğitim ve uygulamalı eğitim dahil olmak üzere (staj yapılan işyerinin İSG-KATİP üzerinden bildirilmiş ve ilgili İSG profesyoneli ile staj yapılan işyerinin e-bildirge kullanıcısı tarafından onaylanmış olması) en geç 20 EKİM 2018 tarihine kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. 20 EKİM 2018 tarihinden sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar 15 ARALIK 2018 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir. Bu sebeple; Eğitim Kurumlarının program girişlerini, en geç 12 EYLÜL 2018 tarihinde saat 23:59’a kadar hatasız şekilde yapmış olmaları gerekmektedir.

KAYNAK: https://isgkatip.ailevecalisma.gov.tr

Aralık 2018 İ.S.G sınavına yönelik eğitimlerde kayıt olmak için son 1 hafta(iş güvenliği uzmanlığı ve işyeri hekimliği) – 01.09.2018

Bakanlığın belirlediği tarihe göre İş Güvenliği Uzmanlığı ve İşyeri Hekimliği eğitimlerinde kayıt olmak için son bir hafta içerisindeyiz. Aralık 2018 sınavına girmek isteyen kursiyer adaylarımızın bu sınava girebilmeleri için son kayıt tarihi 07.09.2018’dir.

© 2019 Reform Akademi İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Merkezi